Hej, jestem Angelika!
Witaj!
Hejka, nazywam się Angelika, ale tutaj jestem jako Chuckylucky. Bloga prowadzę już od 4 lat. Znajdziesz tutaj oczywiście inspiracje w postaci stylizacji, które staram się opisywać w ciekawy sposób. Znajdziesz tu także różne bardzo dobre kosmetyki oraz coś z kategorii lifestyle. Czyli u mnie właściwie każdy znajdzie tu kącik dla siebie.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
czytaj więcej
 • BEAUTY
  Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • FASHION
  Tutaj znajdziesz modowe inspiracje w postaci stylizacji, które staram się opisywać w ciekawy sposób. ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • LIFESTYLE
  Tutaj poczytasz o wszystkie posty z tematyki lifestyle ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ

Jak być sobą?

Witajcie Kochani! 

Każdy z nas chyba doświadczył kiedyś coś takiego, że się tak pogubił w życiu, albo w jakiejś sytuacji, że wreszcie zapomniał jaki był. Wiadomo, że świat często zmusza nas byśmy byli, tacy jak inny. Najlepiej abyśmy się w ogóle nie wyróżniali, bo przecież jak ktoś jest odmienny, to jest już gorszy. W  szkole na przykład większość uczniów woli albo przyłączyć się do tych "popularnych" osób, albo po prostu trzymać się na uboczu, by czasem nie podpaść im. Czasami nawet nie widzimy tego, że zatracamy nasze dawne cechy, już tak bardzo dobrze oszukujemy, że udało się nawet okłamać własnego siebie. 
Dlaczego to właściwie mówię? Cóż bo mnie też to dotknęło, uznałam że w świecie zaistnieją tylko osoby, które nie myślą o innych, które nie są wrażliwe i uczuciowe. Jednostki bezwzględnie brnące ku celowi. Te wymówki że świat jest okrutny, więc czemu ja mam być inna? Nareszcie zrozumiałam, że to jest całkowitą bzdurą, to my tworzymy ten świat i my mamy wielki wpływ na to jak on wygląda. Więc jak właściwie być sobą? Czy da się być sobą teraz, w tym XXI wieku? Oczywiście, że tak chociaż to nie będzie łatwe. Zawsze znajdą się ludzie, którym nie będzie się podobać to, co robicie lub mówicie, ale nie powinniście się tym martwić i dalej nie zmieniać zachowania. Wszyscy jesteśmy inni i to jest właśnie piękne. Nie możemy tego ukrywać, tych odmiennych cech. Popatrzmy na to z trochę innej perspektywy, często bierzemy przykład z ludzi którzy osiągnęli sukces, właśnie robiąc coś innego niż każdy. Mam tym razem na myśli blogosferę, gdzie zobaczycie setki niemalże tych samych blogów, które są na wzór tych już popularniejszych. Bo po prostu oni myślą, że jeśli skopiują czyjeś pomysły i style, to uzyskają ten sam efekt. Prawda niestety jest nieco bardziej okrutna, tacy ludzie rzadko coś osiągną, bo nie mają sposobu na siebie. Bo nie chcą pokazać jacy oni są, nie chcą zaprezentować prawdziwego siebie. Ale właściwie jeżeli cały czas wtedy udają, to po co tak naprawdę, to zaczynają?Według mnie pasja jest takim "miejscem", gdzie w 100 procentach możemy być sobą, jest tym co kochamy robić i nie chcemy przestać. Nie obchodzi nas wtedy ile osób o tym wie i liczy się dla nas, że robimy to co uwielbiamy.  Teraz może inny przykład, kiedy wchodzimy w nowe towarzystwo często udajemy, chcemy się zaprezentować z nowej lepszej strony. Taka sama sytuacja ma miejsce przy pierwszych randkach, gdzie wyglądamy idealnie, zachowujemy się inaczej niż ze starymi przyjaciółmi, może to właśnie tu tkwi problem. Nie mówię oczywiście, że schludny wygląd to coś złego, raczej mam na myśli że powinniśmy mniej udawać i nie oszukiwać ich i samego siebie. Bo z czasem wyjdzie jaka jest prawda. 
 Wiecie postanowiłam trochę też zmienić koncepcję lekko bloga, zawsze starałam się żeby zdjęcia na których wychodzę były wręcz idealne, takie zapięte na ostatni guzik. Ale z tym już koniec, znaczy no wiadomo takie zdjęcia też dalej będą, ale do nich zawsze pojawi się kilka gorszych, bardziej ciekawych gdzie jestem pokazana prawdziwa ja, która nie zawsze dobrze wyjdzie na zdjęciu i też zdarzają jej się gorsze chwile. Od dziś też chcę więcej pisać dla Was tak prosto z serducha, jak kiedyś bo widzę, że ostatnio aż tak przejęłam się statystykami i wyświetleniami, że zapomniałam co jest tak na prawdę ważne. Mam też zamiar dawać, co jakiś czas właśnie tego typu posty które nie są związane ani z modą ani strefą beauty. 


Na koniec daję Wam właśnie kilka nieudanych zdjęć i pamiętajcie, nie próbójcie być nigdy jak ktoś inny, lecz bądzcie najlepsza wersja siebie.

Mam nadzieję, że ten post bardzo Wam się spodobał, zapraszam do obserwacji bloga, aby być na bieżąco oraz komentowania" Czy Wy też kiedyś przestaliście być sobą? Jeśli tak to w jakiej sytuacji? Co myślicie o takich wpisach, dawać je częściej? Czy uważacie, że w tych czasach bycie sobą jest jeszcze możliwe?

Do zobaczenia Kochani! 

Komentarze

 1. Świetny wpis i bardzo prawdziwy a zdjęcia wcale nie są nieudane, są po prostu normalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że trzeba mieć bardzo silny charakter żeby pozostać sobą i nie ulegać wpływom innych ludzi, to przykre że ludzie wolą udawać kogoś kim nie są

  https://creamshine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. mądrze napisałaś :)a nieudane zdjęcia też mają swój urok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wyszłaś na zdjęciach:) Niesamowite widoki za tobą:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz